Za rozvoj nemotorovej dopravy

Nachádzate sa tu

Domov

Začiatok registrácie samospráv do kampane Do práce na bicykli 2017

  Do slovenských miest sa po roku opäť vracia národná kampaň na podporu rozvoja nemotorovej dopravy Do práce na bicykli. 1. marca sa oficiálne začína registrácia samospráv do tohto celoslovenského projektu, ktorý každý rok súťažnou formou motivuje tisíce zamestnancov k májovému dochádzaniu do práce na dvoch kolesách. Prihlásením jednotlivých samospráv sa otvorí cesta k účasti v kampani aj pre ich obyvateľov. Tí sa budú môcť zaregistrovať hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, do ktorej dochádzajú za svojou prácou.

  Po minuloročnom obrovskom úspechu, kedy sa v máji vydalo do ulíc až 5637 súťažiacich zo 60 slovenských samospráv, pokračuje kampaň Do práce na bicykli svojím 4. celoslovenským ročníkom. Ten ponúkne množstvo atraktívnych vylepšení nielen pre samotných zamestnancov, ktorí si v máji zvolia na presun do práce bicykel, ale aj pre ich zamestnávateľov. Samosprávy, tímy a jednotlivci budú súťažiť vo viacerých kategóriách, pričom budú mať možnosť získať po odjazdení stanoveného počtu jázd do práce na dvoch kolesách zaujímavé ceny. "Kampaň je aj tento rok otvorená pre každého, kto chce podporiť rozvoj cyklodopravy na Slovensku, chce si vyskúšať aspoň na jeden mesiac výhody prepravy bicyklom, ale aj pre tých, ktorí si chcú jednoducho zasúťažiť o hodnotné ceny," vysvetľuje hlavná koordinátorka kampane Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica, ktorá je hlavným organizátorom kampane.

  Tričko DPMB 2017Tvárou tohtoročnej kampane sa stal cyklistický majster sveta Peter Sagan, ktorý bude svojou charizmou motivovať obyvateľov k prehodnoteniu ich dopravných návykov a k voľbe bicykla ako dopravného prostriedku pri ceste do práce. "Veríme, že okrem Petra bude zaujímavou motiváciou aj originálne tričko kampane s mechanickým cyklistickým srdcom, ktoré bude prístupné len pre registrovaných účastníkov. Vďaka tomuto motívu tak budú súťažiaci v uliciach ľahko rozpoznateľní," hovorí Štulajterová. Registrácia samospráv do kampane bude možná do 18. apríla 2017, registrácia súťažiacich sa uzavrie 5. mája 2017. Ako však upozorňuje hlavná koordinátorka, samosprávy by si svoju registráciu nemali nechávať na poslednú chvíľu. "Čím skôr sa mesto prihlási, tým väčšie šance bude mať pri súťažení so zvyškom Slovenska. Navyše, pre prvé tri samosprávy, ktoré ako prvé dosiahnu počet 400 prihlásených súťažiacich, máme pripravené štýlové mestské bicykle. Týmto vyzývame aj obyvateľov, aby čo najskôr kontaktovali samosprávy so žiadosťami o ich prihlásenie," dopĺňa Štulajterová.

  Kampaň Do práce na bicykli je najpopulárnejším projektom podporujúcim rozvoj nemotorovej dopravy v mestách. Okrem motivácie obyvateľstva k využívaniu bicykla na prepravu do práce sa snaží upozorniť vedenia slovenských miest a obcí na potrebu rozvoja cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov na zlepšenie podmienok pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.

  Na celoslovenskej úrovni ju od roku 2014 organizuje občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica, vyhlasovateľom je národný cyklokoordinátor Peter Klučka. Hlavným partnerom kampane je Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

  Organizačný tím kampane Do práce na bicykli 2017

  V Banskej Bystrici, 1.marca 2017

  REGISTRÁCIA DO KAMPANE JE NA: www.dopracenabicykli.eu 

   

  Prílohy: 
  PrílohaVeľkosť
  dpnb-logo-r.jpg289.86 KB
  tricko_dpnb_2017.jpg237.22 KB