Za rozvoj nemotorovej dopravy

Nachádzate sa tu

Domov

Súťaž Do práce na bicykli 2014

  Po úspešných dvoch ročníkoch sme sa v spolupráci s Mestom Banská Bystrica dohodli na zorganizovaní celomestskej súťaže "Do práce na bicykli" aj tento rok.

  Čo nás teší je, že naša aktivita zaujala aj ľudí na MDVRR SR a na základe našej aktivity sa národný Cyklokoordinátor rozhodol podporiť súťaž na národnej úrovni a vyzvali primátorky a primátorov 138 samospráv, aby sa zapojili do súťaže:-) Pravidlá, ktoré platili v predošlých ročníkoch sa nemenia a MDVRR SR ich prebralo od nás v plnom rozsahu. Nakoľko súťaž bude prebiehať už aj na národnej úrovni, budeme mať šancu zmerať si sily nielen tu v Banskej Bystrici, ale MDVRR SR pripravuje vyhodnotenie súťaže na národnej úrovni, tak máme možnosť získať ďalšie ceny:-) Pre všetkých Banskobystričanov sú už pripravené atraktívne ceny, ale veríme, že tak, ako to bolo v predošlých ročníkoch, aj v tomto nám pôjde hlavne o to, aby sme podporili trvalo udržateľnú mobilitu v meste a správnym dopravným prostriedkom na presun po meste vytvorili tak vhodnú alternatívu k individuálnemu motorizmu.

  Súťaž do práce na bicykli sa realizuje aj vďaka projektu Mobile 2020, ktorý je zameraný na podporu bicyklovania v  malých a stredne veľkých mestách v 11 krajinách Európy. Viac informácií na http://www.mobile2020.eu/country-pages/slovensko/home-slovensko.html

  Registrácia do súťaže je možná od 4.4.2014 až do 27.4.2014 Oficiálne sa odštartujeme, ako už tradične, 1.5.2014 (miesto a čas "odštartovania" a rozdávanie tričiek dáme včas vedieť všetkým prihláseným tímom)

  Výzvu Národného cyklokoordinátora - Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja  SR na zapojenie do súťaže nájdete TU, a štatút súťaže TU.

  Komentáre

  Tak prihlaska odoslana :D ale pri odoslani prihlasky mi vypisalo ze som sa prihlasil na rocnik 2013 tak dufam ze som sa prihlasil dobre :D

  idem to teda upravit, aby sme nemiatli zbytocne aj ostatnych:-)

  Len nechapem,
  preco sa projektu nemozu zucastnit aj jednotlivci :-)
  tym padom je to cele tak trochu diskriminacne :-D

  je to aj o tom, aby sa na pracoviskach upevnovala komunita a kolegovia sa spolu kamaratili, spajali a to nie len do cyklo timov, ale v ramci moznosti napr. aj pri jazde autom sa spajali a zviezli sa spolu jednym, napr. 4-5. aby sa znizoval individualny motorizmus:-)