Za rozvoj nemotorovej dopravy

Nachádzate sa tu

Domov

Európsky týždeň mobility 2015

  Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom podporiť európske obce pri zavádzaní a podpore udržateľnej dopravy. Tento rok táto veľmi úspešná kampaň prechádza zmenou. Európsky týždeň mobility a iniciatíva DO THE RIGHT MIX spájajú svoje sily, aby účinnejšie podporili udržateľnú mestskú mobilitu.

  Každý ročník Európskeho týždňa mobility sa zameriava na špecifickú tému, ktorá súvisí s udržateľnou mobilitou. Tohtoročná téma „multimodalita“ povzbudzuje ľudí, aby uvažovali nad viacerými dostupnými možnosťami dopravy a pri cestovaní si zvolili ten správny spôsob.

  VYBER. ZMEŇ. KOMBINUJ.

  Každá cesta je iná, ale príliš často sa spoliehame na rovnaký spôsob dopravy bez ohľadu na to, či je v danej situácii najvhodnejší. Možno inštinktívne nasadneme do auta, hoci bicykel alebo verejná doprava by mohli byť účinnejšou voľbou.

  Jedným z dôvodov môže byť to, že súkromné auto sa prezentuje ako prostriedok, ktorý jednoducho vyhovuje všetkým našim dopravným potrebám a je všade použiteľnou voľbou, ktorá je pohodlnejšia ako akákoľvek iná možnosť dopravy. Pre mnohých z nás je auto osobnou zárukou dopravy od dverí k dverám, zatiaľ čo žiadna z alternatív sa nevníma ako dokonalé uspokojenie našich požiadaviek na mobilitu.
  Toto presvedčenie však pri podrobnom skúmaní neobstojí. Kombinovaním rôznych spôsobov vytvárame bezproblémovú dopravu, ktorú potrebujeme pri prekonávaní dopravných zápch a vystríhaní sa závislosti od áut.
  Téma multimodality v rámci tohtoročného ETM vyzýva ľudí na kombinovanie rôznych spôsobov dopravy, čo môže často viesť k rýchlejšej a príjemnejšej ceste.