Za rozvoj nemotorovej dopravy

Nachádzate sa tu

Domov

Do práce na bicykli 2016

  Po úspešných ročníkoch Do práce na bicykli 2012, 2013, 2014 a 2015 máme ambíciu v projekte pokračovať a vytrvať v snahe, aby nielen jazda na bicykli, ale aj každodenný život vo našom meste bol príjemnejší, zdravší a kvalitou sa približoval vyspelým európskym metropolám. Na základe pozitívnej väzby na lokálnu kampaň  v r.  2012 OCIBB ponúkla know-how ďalším mestám ako aj  MDVRR SR, čím sa postupne posunula súťaž Do práce na bicykli na národnú úroveň, aj vďaka vytvorenej platforme na www.dopracenabicykli.eu. Množstvo rokovaní a hľadaní optimálnej formy pre organizovanie kampane nakoniec vyústilo k dohode o spolupráci, medzi OCIBB s MDVRR SR, pri organizovaní národnej kampane nasledovne:

  Vyhlasovateľom súťaže je: Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
  Koordinátorom a odborným garantom súťaže je: Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica
  Partnermi projektu sú: DEMA Senica, a.s., Nadácia Ekopolis, Ministerstvo životného prostredia SR, Slovenská agentúra životného prostredia, RIDE, s.r.o., BIAN, s.r.o.

  Snahou OCIBB je stále presadzovať myšlienku, že  hlavnou motiváciou pre zapojenie do súťaže bude predovšetkým dobrý pocit súťažiacich, že šetria svoje zdravie, svoje financie, svoje mesto a životné prostredie. V snahe zatraktívniť podujatie, okrem súťažných kategórií uvedených v štatúte súťaže, sme preto hľadali partnerov, vďaka ktorým bude tento ročník na národnej úrovni obohatený aj o rôzne bonusy navyše:

  • tričko s logom súťaže a grafikou upozorňujúcou na vzájomnú toleranciu od MDVRR SR,
  • bicykle značky DEMA – známej slovenskej bicyklovej značky pôsobiacej na trhu už takmer 25 rokov,
  • fotografickú súťaž s názvom „Originálna fotografia kampane DPNB 2016“ podporenú Nadáciou Ekopolis,
  • raňajky pre cyklistov na ulici – podporené Slovenskou agentúrou životného prostredia,
  • požičanie elektrobicyklov na jeden týždeň od spoločnosti RIDE, s.r.o., ktorá je certifikovaným profesionálom, slovenským priekopníkom a e-bikovou jednotkou na našom trhu.

  OCIBB dlhodobo spolupracuje s Mestom Banská Bystrica na rôznych podujatiach, ktoré presadzujú a propagujú zdravý životný štýl. Vďaka tejto spolupráci a podpore vedenia mesta je pre Banskobystričanov každý rok pripravené množstvo atraktívnych podujatí, kde takmer všetci účastníci majú možnosť získať zaujímavé ceny. Inak tomu nebude ani tento rok:-)

  Prílohy: 
  PrílohaVeľkosť
  Vyhodnotenie DPNB 2015852.46 KB